OGŁOSZENIE ! Praca Kontakt O firmie e-Sklep Reklamacje Aktualności
85 719 31 82
<h4>TURBOSPRĘŻARKI</h4> <br> <h8> dostawa</h8> <br><br><br> <h9>w 24 godziny!</h9>

MECZ SIATKÓWKI POLSKA-FINLANDIA - BYLIŚMY TAM drukuj

Bardzo interesująca, z punktu widzenia polskich kibiców, będzie rywalizacja w grupie B tegorocznej edycji Ligi Światowej. Wszak znajdują się w niej biało-czerwoni oraz aktualny mistrz świata, reprezentacja Brazylii, a także nieobliczalne: Finlandia i Kanada.

Polska - Finlandia po przepięknym meczu spotkanie zakończone wynikiem 2:3
 
 
 
 

 

http://dl.dropbox.com/u/11162458/WL_Banners006.jpg
foto: http://dl.dropbox.com/u/11162458/WL_Banners006.jpg

Polska (4*) - Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Polacy na dobre zadomowili się w światowej czołówce. Potwierdziły to trzy medale wielkich imprez zeszłego roku - brąz Ligi Światowej, wywalczony przed własną publicznością w Trójmieście, również trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy oraz druga lokata w Pucharze Świata. Andrea Anastasi ma duże ambicje - celem jego drużyny jest awans do turnieju finałowego World League i zdobycie krążka.
Turniejowy system fazy interkontynentalnej nieco krzywdzi biało-czerwonych - nie będą mogli rozegrać zbyt wielu spotkań przed swoimi fantastycznymi kibicami. Zaledwie trzy mecze podczas jednego weekendu w Katowicach to zdecydowanie za mało.
Szkoleniowiec postawił na sprawdzone przez niego nazwiska, aczkolwiek nie zabrakło debiutantów, m.in. Dawida Konarskiego, Bartosza Krzyśka, Wojciecha Ferensa czy Damiana WojtaszkaPolacy mają już zapewniony start w Londynie, więc Światówkę mogą potraktować jako próbę generalną przed Igrzyskami Olimpijskimi.
 
Szeroki skład reprezentacji Polski na Ligę Światową 2012:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki, Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło.
Atakujący: Jakub Jarosz, Dawid Konarski, Bartosz Krzysiek.
Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona, Grzegorz Kosok.
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Winiarski, Wojciech Ferens, Wojciech Żaliński.
Libero: Krzysztof Ignaczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.
 
Finlandia (27*) - Dobrzy znajomi pod wodzą... dobrego znajomego
Finowie to dobrzy znajomi Polaków - zespół, z którym mamy pewne "rachunki" do wyrównania. W składzie zespołu prowadzonego przez doskonale znanego nad Wisłą Daniela Castellaniego występują znani, doświadczeni i utytułowani zawodnicy. W PlusLidze na co dzień możemy oglądać Mikko Oivanena i Matti Hietanena w Lotosie Trefl Gdańsk oraz Anttiego Siltalę z Delekty. A nie należy zapominać o Tuomasie Sammelvuo, Ollim Kunnarim czy Mikko Esko.
Wspomnienia biało-czerwonych ze spotkań przeciwko Finom podczas World League nie są zbyt miłe - na 4 ostatnie starcia wygraliśmy tylko jedno. W pamięci mamy ponadto Mistrzostwa Europy 2007, które zakończyły się dla nas klęską, także za sprawą Suomi. To bardzo poukładana i solidna drużyna, która, gdy złapie "wiatr w żagle", potrafi być groźna dla najlepszych. Od lat coraz śmielej puka do bram europejskiej czołówki.
 
Szeroki skład reprezentacji Finlandii na Ligę Światową 2012:
Rozgrywający: Mikko Esko, Eemi Tervaportti, Antti Esko.
Atakujący: Urpo Sivula, Mikko Oivanen, Olli-Pekka Ojansivu.
Środkowi: Sauli Sinkkonen, Konstantin Shumov, Matti Oivanen, Jukka Lehtonen, Tommi Siirilae, Aleksi Kaatrasalo.
Przyjmujący: Antti Siltala, Tuomas Sammelvuo, Matti Hietanen, Jari Tuominen, Jouni Palokangas, Olli Kunnari, Toni Kankaanpaeae, Petteri Penttinen, Elviss Krastins.
Libero: Tommi Roininen, Jesse Maentylae, Pasi Hyvaerinen, Lauri Kerminen.
 
* - w nawiasie pozycja w aktualnym rankingu FIVB
 
 
 

 

źródło. www.sportowefakty.pl